Mazowieckie Centrum Rehabilitacji STOCER Sp. z o. o.

Wersja zwyk艂a
Strona g艂贸wna > Us艂ugi > Refundowane przez NFZ > Doro艣li > Leczenie rehabilitacyjne doros艂ych (NFZ)

Leczenie rehabilitacyjne doros艂ych (NFZ)

Konstancin-Jeziorna ul. Wierzejewskiego 12

  1. Poradnia Rehabilitacji Narz膮du Ruchu
  2. Oddzia艂 Rehabilitacyjny
  3. Oddzia艂 Rehabilitacji Dziennej
  4. Dzia艂 Fizjoterapii
  5. Krioterapia og贸lnoustrojowa (kriokomora)

Charakterystyka

Rehabilitacja na ka偶dym etapie leczenia.

Uprzejmie informujemy, 偶e w Mazowieckim Centrum Rehabilitacji Stocer, w Konstancinie przy ul. Wierzejewskiego 12 prowadzimy rehabilitacj臋 og贸lnoustrojow膮 dla doros艂ych pacjent贸w ze schorzeniami narz膮du ruchu oraz rehabilitacj臋 neurologiczn膮 dla pacjent贸w z uszkodzeniami obwodowego uk艂adu nerwowego oraz rdzenia kr臋gowego.

Pacjenci leczeni s膮 w systemie stacjonarnego Oddzia艂u Rehabilitacji* (ca艂odobowy pobyt pacjenta w szpitalu przez ca艂y okres leczenia rehabilitacyjnego), a tak偶e w Oddziale Rehabilitacji Dziennej* (pacjent codziennie zg艂asza si臋 do szpitala na zabiegi rehabilitacyjne).

Rehabilitacja prowadzona jest zgodnie z polsk膮 szko艂膮 rehabilitacji. W zespole rehabilitacyjnym pracuj膮 wysoko wykwalifikowani: lekarze specjali艣ci rehabilitacji, ortopedii oraz neurologii, fizjoterapeuci, piel臋gniarki a tak偶e psycholog i pracownik socjalny.

Zabiegi fizjoterapeutyczne dla pacjent贸w Oddzia艂u Rehabilitacji oraz Oddzia艂u Rehabilitacji Dziennej odbywaj膮 si臋 w dziale fizjoterapii.

Uprzejmie prosimy Szanownych Pacjent贸w, aby informowali telefonicznie lub osobi艣cie rezygnacj臋 z zabieg贸w przynajmniej jeden dzie艅 przed jego wykonaniem.

Poradnia Rehabilitacji Narz膮du Ruchu

Kierownik Poradnia Rehabilitacji Narz膮du Ruchu 鈥 Lek Med. Anna Dubielis
Rejestracja telefoniczna 22 7119056, 711 90 00 w 447, czynna od pn do pt, w godzinach 8 鈥 15

Charakterystyka

  • Poradnia realizuje 艣wiadczenia w warunkach ambulatoryjnych poprzez porad臋 lekarsk膮 rehabilitacyjn膮.
  • Skierowanie do Poradni wystawia lekarz ubezpieczenia zdrowotnego. Skierowanie do Poradni nie jest to偶same ze skierowaniem do Szpitala. W Poradni Rehabilitacji przyjmuj膮 lekarze specjali艣ci rehabilitacji medycznej.

    Uwaga! Na podstawie jednego skierowania pacjent mo偶e zarejestrowa膰 si臋 tylko w jednej plac贸wce udzielaj膮cej 艣wiadcze艅 w danym zakresie.

Warunki przyj臋cia do Poradni:

  • Skierowanie wystawione przez lekarza (z nr kontraktu z NFZ).
  • Dow贸d osobisty.
  • Badania podstawowe (np. morfologia, OB, TSH, badanie og贸lne moczu, EKG) je偶eli s膮 w posiadaniu pacjenta  oraz wyniki bada艅 dodatkowych potwierdzaj膮ce  rozpoznanie z powodu kt贸rego wystawiono skierowanie..
  • Wyniki bada艅 dotycz膮cych schorze艅 towarzysz膮cych.
Oddzia艂 Rehabilitacyjny

Ordynator Oddzia艂u - Dr n. med. Krzysztof Wasiak
Odcinek I tel. 22 - 711 90 15
Odcinek II - pododdzia艂 rehabilitacji neurologicznej tel. 22 - 711 90 16
Odcinek III tel. 22 - 711 90 21

Charakterystyka

  • Oddzia艂 Rehabilitacyjny z Pododzia艂em Rehabilitacji Neurologicznej udziela 艣wiadcze艅 w zakresie kompleksowego post臋powania rehabilitacyjnego dla pacjent贸w ze schorzeniami narz膮du ruchu, oraz po urazach i leczeniu operacyjnym schorze艅 i uraz贸w narz膮du ruchu.
  • W zakresie rehabilitacji neurologicznej Oddzia艂 specjalizuje si臋 w rehabilitacji pacjent贸w po urazach i operacjach kr臋gos艂upa.
  • Specjalizujemy si臋 tak偶e w kompleksowej rehabilitacji pacjent贸w po amputacjach ko艅czyn dolnych. W szpitalnych Zak艂adach Ortopedycznych wykonywane s膮 na miejscu wszystkie rodzaje nowoczesnych protez ko艅czyn dolnych.
  • Oddzia艂 Rehabilitacyjny z Pododdzia艂em Rehabilitacji Neurologicznej posiada status O艣rodka Wysoko specjalistycznego dla kszta艂cenia kadr w zakresie rehabilitacji medycznej.
  • Kwalifikacje Pacjent贸w do leczenia stacjonarnego Oddzia艂u Rehabilitacyjnego z Pododdzia艂em Rehabilitacji Neurologicznej odbywaj膮 si臋 w Poradni Rehabilitacyjnej, szczeg贸艂owe informacje pod nr tel. 22 711 90 56.
Oddzia艂 Rehabilitacji Dziennej

Ordynator Oddzia艂u lek. med. Anna Dubielis - specjalista rehabilitacji medycznej
Z-ca Ordynatora Oddzia艂u lek. med. Monika Radzi艅ska - specjalista rehabilitacji medycznej
Sekretariat Oddzia艂u: tel 22 711 90 52 lub 711 90 00 w 402
Sekretariat znajduje si臋 na parterze budynku g艂贸wnego - w nowej cz臋艣ci po prawej stronie, za 艂膮cznikiem.

Charakterystyka

  • Oddzia艂 prowadzi kompleksow膮 rehabilitacj臋 pacjent贸w ze schorzeniami narz膮du ruchu, zw艂aszcza zespo艂ami b贸lowymi kr臋gos艂upa w przebiegu dyskopatii i choroby zwyrodnieniowej, zmianami zwyrodnieniowymi narz膮du ruchu oraz po urazach narz膮du ruchu leczonych operacyjnie i zachowawczo.
  • Oddzia艂 dysponuje bardzo dobrze wyszkolon膮 kadr膮 lekarsk膮 i fizjoterapeutyczn膮, pracuje na bazie Zak艂adu Rehabilitacji.
  • Rehabilitacja og贸lnoustrojowa w Oddziale Rehabilitacji Dziennej przys艂uguje Pacjentowi, kt贸rego stan zdrowia nie pozwala na rehabilitacj臋 w warunkach ambulatoryjnych, a Pacjent nie wymaga ca艂odobowego nadzoru medycznego.
  • Czas trwania rehabilitacji wynosi od 3 do 6 tygodni przez 5 dni w tygodniu (z wyj膮tkiem sob贸t i niedziel), 艣rednio po 5 zabieg贸w dziennie. Zaj臋cia odbywaj膮 si臋 w godzinach od 8.00 do 18.00
  • Podstaw膮 przyj臋cia Pacjenta na rehabilitacj臋 w warunkach o艣rodka dziennego jest skierowanie wystawiane przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, w szczeg贸lno艣ci:

lekarzy oddzia艂u: urazowo 鈥 ortopedycznego, chirurgicznego, neurochirurgicznego, chor贸b wewn臋trznych, reumatologicznego, onkologicznego, ginekologicznego, rehabilitacyjnego, neurologicznego,

lekarzy poradni: rehabilitacyjnej, urazowo 鈥 ortopedycznej, neurologicznej, reumatologicznej, onkologicznej,

lekarza POZ : w przypadku zaostrze艅 schorze艅 przewlek艂ych, kwalifikacji dokonuje lekarz oddzia艂u rehabilitacyjnego po badaniu Pacjenta, kt贸ry powinien przywie藕膰 komplet aktualnych bada艅 potwierdzaj膮cych rozpoznanie.

Pacjent powinien zarejestrowa膰 skierowanie w Sekretariacie Oddzia艂u.

W ustalonym dniu przyj臋cia do Oddzia艂u nale偶y stawi膰 si臋 w Izbie Przyj臋膰 "Stocer", w Szpitalu przy ul. Wierzejewskiego 12, z:

  • Dowodem osobistym
  • Badania podstawowe (np. morfologia, OB, TSH, badanie og贸lne moczu, EKG) je偶eli s膮 w posiadaniu pacjenta  oraz wyniki bada艅 dodatkowych potwierdzaj膮ce  rozpoznanie z powodu kt贸rego wystawiono skierowanie.
  • Wyniki bada艅 dotycz膮cych schorze艅 towarzysz膮cych

Uwaga! Oddzia艂 nie zapewnia wy偶ywienia i zakwaterowania!
W trakcie pobytu w Oddziale pacjenci nie mog膮 korzysta膰 z innych 艣wiadcze艅 rehabilitacyjnych oraz hospitalizacji (w tym pobyt贸w jednodniowych) finansowanych przez NFZ.

Uprzejmie prosimy Szanownych Pacjent贸w, aby informowali telefonicznie lub osobi艣cie rezygnacj臋 z zabieg贸w przynajmniej jeden dzie艅 przed jego wykonaniem.

 

Rehabilitacja Ambulatoryjna

Telefon kontaktowy 22 711 90 47 lub 22 711 90 00 wew. 388 tel. kom. 605-848-810

E-mail: fizamb@stocer.pl

  1. Pracownia Fizykoterapii
  2. Pracownia Hydroterapii
  3. Pracownia Kinezyterapii
  4. Kriokomora og贸lnoustrojowa
  5. Pracownia r臋ki z elementami terapii zaj臋ciowej (膰wiczenia sprawno艣ci manualnej)
  6. Pracownia Masa偶u Leczniczego (zabiegi odp艂atne)

Dzia艂 realizuje zabiegi fizjoterapeutyczne dla pacjent贸w Oddzia艂u Rehabilitacji oraz Oddzia艂u Rehabilitacji Dziennej.

Pracownia Fizykoterapii

Zakres udzielanych 艣wiadcze艅:

  • elektroterapia (pr膮dy DD, pr膮dy TENS, pr膮dy interferencyjne, galwanizacja, jonoforeza, elektrostymulacja mi臋艣ni);
  • magnetoterapia (pole magnetyczne niskiej i wielkiej cz臋stotliwo艣ci);
  • 艣wiat艂olecznictwo (laseroterapia punktowo i skaner, na艣wietlanie promieniami IR);
  • ciep艂olecznictwo (ok艂ady FANGO, ok艂ady hydrocolator);
  • ultrad藕wi臋ki;
  • magneto i ledoterapia;
  • masa偶 sekwencyjny (aparat Lymphatron);

Pracownia Hydroterapii

Zakres udzielanych 艣wiadcze艅:

  • masa偶 wirowy cz臋艣ciowy (ko艅czyny g贸rne i dolne),
  • masa偶 wirowy ca艂kowity (basen sze艣cioosobowy, TANK).

Pracownia Kinezyterapii

Zakres udzielanych 艣wiadcze艅:

  • 膰wiczenia indywidualne (w tym terapia manualna i 膰wiczenia wg metod neurofizjologicznych: PNF, terapia McKenziego, metoda Kaltenborn-Evjenth, Cyriax, Ackerman, Maitland, neuromobilizacje oraz pionizacja, nauka lokomocji, nauka pos艂ugiwania si臋 protezami ko艅czyn dolnych),
  • 膰wiczenia og贸lnokondycyjne,
  • 膰wiczenia zespo艂owe (dla grup sprofilowanych np. ze schorzeniami odcinka C i L/S kr臋gos艂upa)
  • 膰wiczenia w systemie ci臋偶arkowo 鈥 bloczkowym,
  • wyci膮gi,
  • 膰wiczenia na przyrz膮dach (atlas, cykloergometr, stepper, bie偶nia, orbitrek),
  • Nordic Walking, *
  • Kinesiology taping* (zabieg odp艂atny)

Nordic Walking

  • Od stycznia 2011 roku pacjenci Oddzia艂u Rehabilitacji Dziennej w ramach pobytu w Oddziale mog膮 uczestniczy膰 w zaj臋ciach Nordic Walking.
  • Do zabiegu kwalifikuje lekarz Oddzia艂u. Zaj臋cia trwaj膮 codziennie, przez dwa tygodnie, w grupach 10 osobowych. Grupy prowadz膮 terapeuci Oddzia艂u Rehabilitacji Dziennej 鈥 Instruktorzy Leki Nordic Walking.
  • Na czas zaj臋膰 wypo偶yczamy kije NW. Kije mo偶na r贸wnie偶 zakupi膰 w sklepie z zaopatrzeniem ortopedycznym na terenie STOCER. Wymagany str贸j sportowy.

Kinesilogy taping

Pacjenci Stocer po kwalifikacji przez lekarza lub terapeut臋 mog膮 skorzysta膰 z odp艂atnej aplikacji plastra kinesiology tape (k-active tape) wg metody

Co to jest Kinesiology Taping?

Kinesiology Taping jest to metoda terapeutyczna, kt贸ra mo偶e by膰 stosowana u pacjent贸w z r贸偶nymi dysfunkcjami narz膮du ruchu. Polega ona na badaniu i ocenie zaburze艅 mi臋艣niowo-powi臋ziowych danej dysfunkcji oraz odpowiednim naklejeniu elastycznego plastra 鈥 Kinesiology Tape.

Metoda ta zosta艂a opracowana w latach 70-tych XX wieku przez japo艅skiego chiropraktyka Kenzo Kase. Dzi臋ki wsp贸艂pracy z firm膮 Nitto Denko, wyprodukowany zosta艂 oryginalny plaster - Kinesiology Tape /K-Active Tape庐.

Plaster jest wykonany z wysokiej jako艣ci bawe艂ny oraz warstwy akrylu. Je go parametry, czyli grubo艣膰, ci臋偶ar w艂a艣ciwy i rozci膮gliwo艣膰 s膮 zbli偶one do parametr贸w ludzkiej sk贸ry. Kinesiology Tape jest elastyczny, wodoodporny, hipoalergiczny, przepuszczalny dla powietrza oraz umo偶liwia wymian臋 ciep艂a i odprowadzanie wilgoci ze sk贸ry.

Dzia艂anie Kinesiology Tapingu opiera si臋 na oddzia艂ywaniu sensorycznym oraz wykorzystaniu zjawiska samoleczenia organizmu.

Wp艂yw na organizm:

  • zmniejszenie b贸lu
  • poprawa mikrokr膮偶enia
  • wspomaganie wch艂aniania obrz臋k贸w
  • korekcja niew艂a艣ciwego ustawienia staw贸w
  • wspomaganie pracy mi臋艣ni (zmniejszenie wzmo偶onego napi臋cia lub wzmocnienie funkcji mi臋艣nia os艂abionego)
  • zwi臋kszenie zakresu ruchu
  • poprawa propriorecepcji

Zalety Kinesiology Tapingu

  • dzia艂a 24 godziny na dob臋, a nie tylko podczas terapii
  • efekt jest zauwa偶alny bezpo艣rednio po aplikacji plastra
  • stosowany jako samodzielna metoda terapeutyczna lub w po艂膮czeniu z innymi formami terapii

Wskazania:

  • uszkodzenia mi臋艣ni, wi臋zade艂
  • stan po skr臋ceniach i zwichni臋cia staw贸w
  • bolesno艣膰 okolic przyczep贸w - 艂okie膰 tenisisty, 艂okie膰 golfisty, ostroga pi臋towa
  • zespo艂y b贸lowe pochodzenia mi臋艣niowego
  • dolegliwo艣ci b贸lowe barku
  • krwiaki i obrz臋ki pourazowe
  • dolegliwo艣ci ze strony 艣ci臋gna Achillesa
  • zast贸j w naczyniach limfatycznych
  • b贸le kr臋gos艂upa
  • rwa kulszowa
  • b贸le kolana (np. dolegliwo艣ci ze strony stawu rzepkowo-udowego)
  • zapalenia pochewek 艣ci臋gnistych (np w okolicy nadgarstka)

Przeciwwskazania:

  • uczulenie na plaster
  • 艣wie偶e przeszczepy sk贸ry
  • nie stosuje si臋 bezpo艣rednio na egzemy sk贸rne, odparzenia, odmro偶enia
Krioterapia og贸lnoustrojowa (kriokomora)

Krioterapia jest to zastosowanie na zewn臋trzn膮 powierzchni臋 cia艂a temperatury poni偶ej -100oC , w czasie 2梅3 minut, celem wywo艂ania i wykorzystania fizjologicznej reakcji na zimno.

W STOCER istnieje mo偶liwo艣膰 odp艂atnego korzystania z zabieg贸w kriokomory

Wyr贸偶niamy krioterapi臋 og贸lnoustrojow膮 i miejscow膮.

Zabiegi krioterapii og贸lnoustrojowej wykonywane s膮 w komorze kriogenicznej.

Zabiegi w kriokomorze znacznie podnosz膮 wydolno艣膰 organizmu, zwi臋kszaj膮 zakres ruchomo艣ci staw贸w, zwi臋kszaj膮 si艂臋 mi臋艣niow膮, zwi臋kszaj膮 st臋偶enia hormon贸w, polepszaj膮 przemian臋 materii.

Terapia zimnem jest szczeg贸lnie pomocna w leczeniu:

  • choroby zwyrodnieniowej staw贸w obwodowych i kr臋gos艂upa,
  • reumatoidalnego zapalenia staw贸w,
  • dyskopatii i zespo艂贸w b贸lowych kr臋gos艂upa
  • zesztywniaj膮cego zapalenia staw贸w kr臋gos艂upa,
  • 艂uszczycowego zapalenia staw贸w,
  • dny moczanowej,
  • uraz贸w i stan贸w zapalnych tkanek mi臋kkich
  • zesp贸艂 Sudecka,
  • niedow艂ad贸w spastycznych

Wykorzystywana bywa tak偶e w terapii stwardnienia rozsianego, w schorzeniach neurologicznych, przy niskiej odporno艣ci i nawracaj膮cych infekcjach g贸rnych dr贸g oddechowych, a tak偶e w leczeniu oty艂o艣ci. Dla os贸b zdrowych, ale zm臋czonych i przepracowanych zabiegi w kriokomorze stanowi膮 doskona艂膮 form臋 odnowy biologicznej.

Niska temperatura i wysi艂ek pobudzaj膮 wydzielanie hormon贸w, m.in. endorfin (zwanych hormonami szcz臋艣cia). Dlatego krioterapi臋 zaleca si臋 tak偶e przy nerwicach, przem臋czeniu oraz w stanach obni偶onego nastroju. U m臋偶czyzn wzrasta wydzielanie testosteronu, u kobiet zmniejszaj膮 si臋 dolegliwo艣ci zwi膮zane z klimakterium. Zalecana sportowcom - wspomaga trening wytrzyma艂o艣ciowy, zwi臋kszaj膮c wydajno艣膰 mi臋艣ni, zmniejsza napi臋cie mi臋艣niowe. Po serii zabieg贸w organizm jest oczyszczony i zregenerowany, sk贸ra g艂adsza, bardziej napi臋ta, zmniejsza si臋 cellulit. W po艂膮czeniu z w艂a艣ciw膮 diet膮 krioterapia mo偶e by膰 doskona艂ym wspomaganiem odchudzania. Niekt贸rzy twierdz膮 wr臋cz, 偶e krioterapia dzia艂a jak eliksir m艂odo艣ci!

Jednak偶e nie wszyscy mog膮 korzysta膰 z tego zabiegu. Przeciwwskazaniem s膮:

  • nadwra偶liwo艣膰 na zimno
  • uszkodzenia sk贸ry
  • choroba nowotworowa
  • klaustrofobia
  • nieuregulowane nadci艣nienie t臋tnicze
  • niestabilna choroba wie艅cowa..

Dok艂adne przeciwwskazania ustala lekarz.

Zabieg jest ca艂kowicie bezpieczny, a nad jego prawid艂owym przebiegiem czuwaj膮 do艣wiadczeni specjali艣ci.

NASZA KRIOKOMORA

  • Od lutego 2011 r. w STOCER dost臋pny jest zabieg krioterapii og贸lnoustrojowej w kriokomorze (typ AMAZING czteroosobowa).
  • Komora kriogeniczna dzia艂a w zakresie temperatur -160 do -100 stopni C. Czas zabiegu w kriokomorze: 0,5 鈥 3 min. Kriokomora czynna jest od pn do pt, w godzinach od 13.30 do 14.30.

Informacje dla pacjent贸w korzystaj膮cych z kriokomory og贸lnoustrojowej

  • Na zabieg krioterapii og贸lnoustrojowej kieruje lekarz Oddzia艂u Rehabilitacyjnego, Rehabilitacji Dziennej, Poradni Rehabilitacyjnej lub Urazowo-Ortopedycznej.
  • Przed pierwszym wej艣ciem do kriokomory wykonywane jest badanie kwalifikacyjne przez lekarza. Na badanie nale偶y dostarczy膰: dokumentacj臋 medyczn膮 choroby oraz aktualne wyniki bada艅 (morfologia krwi, OB, mocz b. og贸lne, EKG z opisem, TSH). 
  • Codziennie przed zabiegiem mierzone jest ci艣nienie krwi i t臋tno (prosimy o zg艂oszenie si臋 przynajmniej 15 min przed zabiegiem).
  • Czas trwania zabiegu w kriokomorze: 0,5 鈥 3 min.
  • Po zabiegu obowi膮zuj膮 30 min kinezyterapii (膰wicze艅 na sali gimnastycznej).
  • Zg艂aszaj膮c si臋 na zabieg w kriokomorze og贸lnoustrojowej nale偶y posiada膰:
    1. Str贸j z w艂贸kien naturalnych 鈥 bawe艂ny, bez syntetycznych dodatk贸w, gumek, 艣ci膮gaczy (do nabycia w Sklepie z Zaopatrzeniem Ortopedycznym STOCER). Kobiety 鈥 top + spodenki bawe艂niane, M臋偶czy藕ni 鈥 spodenki bawe艂niane;
    2. Opaska na uszy lub czapka; 
    3. R臋kawiczki bawe艂niane lub we艂niane (nie sk贸rzane);
    4. Podkolan贸wki bawe艂niane lub we艂niane;
    5. Chodaki;
    6. Maseczka na twarz;
    7. R臋cznik.
    8. Wchodz膮c do kriokomory w stroju w艂asnym pe艂n膮 odpowiedzialno艣膰 z tym zwi膮zan膮 ponosi pacjent.

W zwi膮zku z ryzykiem odmro偶e艅:

  • Podczas zabiegu nie wolno mie膰 na sobie bi偶uterii ani 偶adnych metalowych element贸w, nale偶y zdj膮膰 okulary lub soczewki kontaktowe.
  • Przed zabiegiem cia艂o musi by膰 suche (wycieramy si臋 r臋cznikiem), nie stosujemy  balsam贸w i krem贸w.
  • Wszystkie odstaj膮ce cz臋艣ci cia艂a podczas zabiegu musz膮 by膰 dobrze zas艂oni臋te tj. palce, uszy, nos , stopy.
  • W czasie pobytu w kriokomorze poruszamy si臋, nie dotykamy 艣cian ani innych pacjent贸w, oddychamy powoli, niezbyt g艂臋boko.  
  • W dniu wej艣cia do kriokomory nie mo偶na pi膰 alkoholu ani przyjmowa膰 innych u偶ywek.
  • W trakcie cyklu zabieg贸w nale偶y unika膰 opalania (r贸wnie偶 solarium).
  • UWAGA : W ramach 艣wiadcze艅 finansowanych przez NFZ u jednego pacjenta w jednym zaplanowanym cyklu terapeutycznym mo偶e by膰 wykonane 10 zabieg贸w, nie wi臋cej ni偶 2 razy w ci膮gu roku kalendarzowego.
  • Korzystanie z wi臋kszej ilo艣ci zabieg贸w w kriokomorze w ci膮gu roku, zobowi膮zuje pacjenta do pokrycia koszt贸w zwi膮zanych z zabiegiem.

Pacjenci mog膮 r贸wnie偶 korzysta膰 z us艂ug:

  • Pracowni r臋ki z elementami terapii zaj臋ciowej (膰wiczenia sprawno艣ci manualnej)
  • Pracowni Masa偶u Leczniczego (zabiegi odp艂atne)